نکات اولیه در مورد خرید سرور مجازی خارج

مفاهیمی که بایستی قبل از خرید سرور مجازی بدانید؟

خرید سرور مجازی vps این قابلیت را میدهد تا فایل ها وهمچنین داده های خود را برای سایتتان در فضای وب باگذاری کنید.

که پیکربندی شده می باشد تا به عنوان یک سروری مستقل کار کند.

شما قبل از خرید سرور مجازی بایستی بدانید که درحقیقت VPS  همان سرورخصوصی مجازی میباشد. میزبانی VPS یک سروری است که کپی سیستم عامل خود و سرور اختصاصی سرور را در یک سروری بزرگتر نیز دارد.

خرید سرور مجازی
خرید سرور مجازی

سرورهای خصوصی مجازی میزبانی کار می کند؟

میزبانی سرورهای خصوصی مجازی در واقع در تمامی جنبه ها مجازی می باشند.

روشهای مجازی سازی تقسیم بندی به این صورت میباشد که یک سروری کاملا قدرتمند به تعدادی vps تقسیم می شود.

در حقیقت کافی است که شما فقط یک سخت افزاری فیزیکی داشته باشید که به همانند سرور مستقل عمل می کند.

در این حالت با وجود اینکه یک سرور فیزیکی به اشتراک گذاشته شده می شود.

اما فاکتور حریم خصوصی برای این سرویس وجود دارد،سرور مجازی کاربر فقط مختص به خودش خواهد بود.

بنابراین شما مجبور نخواهید بود که پردازشگر، حافظه یا سایر ویژگی ها را به صورت اشتراکی بگیرید.

تفاوت بین هاست اشتراکی و سرور مجازی

بزرگ ترین تفاوت بین هاست اشتراکی و سرورمجازی چگونگی به اشتراک گذاری منابع سرور می باشد.به هنگام خرید سرور مجازی بایستی توجه داشته باشید که منابع سرور از قبیل مانند حافظه و پردازش گر به هر تکه سرور مجازی اختصاص می یابد.

سرور مجازی اختصاصی
سرور مجازی اختصاصی

از دیدگاه کاربر، میزبانی VPS به این معنی است:

1-عملکردی تضمین شده

همانطوری که شما می توانید منابع سفارشی خود را بگیرید هم مانند: پردازنده، RAM، ذخیره سازی، و همچنین پهنای باند و سایر موارد…

2-امنیت بیشتر سایت

وب سایت های شما در یک محیطی کاملا جداگانه و امن میزبانی خواهند شد، و تداخلی با همسایه نمی افتد در واقع هر اتفاقی برای سرور مجازی همسایه بیفتد شما تحت تاثیر آن قرار نمیگیرید. همانند میزبانی در سرور اختصاصی.

 1. مزایای میزبانی وب VPS
 2. قیمتی کاملا اقتصادی در مقایسه با سرور اختصاصی
 3. عملکردی قوی
 4. قابلیت اطمینان وامنیتی بی نظیر
 5. مقرون به صرفه بودن
 6. حفظ حریم خصوصی
 7. هزینه های خدمات به صورت اشتراکی است
 8. راه اندازی سرور سریع با کمترین زمان ممکن
 9. دسترسی کم نظیر سرور و همچنین کنترلهای بیشتر
 10. سطوح خدماتی کاملا مشابه با یک سرور اختصاصی
 11. در مقابل VPS در مقابل میزبانی اختصاصی میزبانی وب به اشتراک گذاشته شده است

هاست اشتراکی و سرور مجازی خارج

قبل از خرید سرور مجازی به این بحث می پردازیم که میزبانی هاست اشتراکی را می توان شبیه به اشتراک گذاری یک اتاق با دیگران تشبیه کرد.با این تشبیه در پاراکراف بعدی تفاوتش را با با سرور مجازی خارج به سادگی درک خواهید کرد.هاست اشتراکی همانند زندگی در یک اتاق با تعداد زیادی از افراد است. و در نتیجه ی آن این بدان معنی می باشدکه شما بایستی در یک اتاقی قرار بگیرید و در نتیجه بایستی هزینه های همه چیز را تقسیم کنید،و به همین دلیل کاملا مقرون به صرفه و ارزان (اقتصادی) میباشد. با این حال، تعداد کمی از افراد یک فضایی مشترک دارند، و این به این معنی می باشد که هر کسی باید در یک فضایی با منابعی محدود زندگی کند. شما باید از همان چیزها استفاده کنید.

سرور-مجازی-خارج
سرور-مجازی-خارج

بسیاری از صاحبان وب سایت ها که به دلایل ساده می توانند از خدمات میزبانی وب استفاده کنند، از نظر هزینه صرفه جویی می کنند. ارائه دهندگان خدمات میزبانی از سرور مراقبت خواهند کرد، بنابراین صاحبان وب باید تنها بر روی سایت های خود تمرکز کنند.

در این صورت، ممکن است  منابع مشترک گاهی از اوقات شرایطی غیر قابل پیش بینی داشته باشند، همانند بارگذاری کردن یک  وب سایت ودر نتیجه ی آن غلبه کردن آن بر تمام منابع در سرور.در نهایت  این عملکرد باعث می شود که سایر وب سایت های میزبانی را تا هنگامی که شرکت هاستینگ مشکل را حل کند،بی شک تحت تاثیر آن قرار می دهد.

سرور مجازی اختصاصی

میزبانی VPS را میتوان به یک مجتمع آپارتمانی تشبیه کرد.میزبانی سرور مجازی اختصاصی کاملا مانند زندگی کردن در مجتمع آپارتمانی می باشد.بنابراین افرادی دیگر در یک ساختمان زندگی می کنند، ولی با این وجود شما در یک واحدی امن زندگی می کنید.در نهایت بنابراین شما فضایی بیشتری را تجربه خواهید کرد ودرنهایت محدودیت هایی کمتر نسبت به زندگی در یک اتاق خواهید داشت.و در نتیجه اگر هماسیه ای کار اشتباهی کند،این معضل شما نخواهد شد بلکه برای ساختمان سرور مشکل را ایجاد خواهد کرد.به طور مشابهی،می توان گفت در مورد سرور مجازی ،تعدادی کاربر نیز وجود دارد که از همان سرور استفاده می کنند اما از یکدیگر مجزا می باشند.و این بدان معنی می باشدکه هیچ کس دیگری تحت تأثیر منابع دیگران قرار نخواهد بود. کاربر داری سرعت وهمچنین امنیت خواهد بود. بنابراین شما دارای مزایای یک سرور اختصاصی با هزینه ای کاملا اقتصادی را خواهید داشت.

تفاوت سرور مجازی و اختصاصی

سرور میزبانی اختصاصی را می توان همانند یک خانه ی ویلایی در نظر گرفت.

با این مثال میتوانید تفاوت سرور مجازی و اختصاصی را به خوبی درک کنید.

میزبانی سرور اختصاصی مانند مالک بودن یک خانه ی کاملا شخصی میباشد. شما به صورت آزادانه مجاز هستید که در هر جا اموال خود بگذارید و یا آنها را حرکت دهید. در این صورت ، شما بایستی هزینه ای در قبال آن بپردازید صورتحسابی سنگینی را پرداخت کنید که می تواند گران باشد. شما قابلیت کنترل کامل بر تمام منابع خود را خواهید داشت.این سرویس برای افرادی که وب سایتشان ترافیک بسیار بالایی دارد و نیازهای امنیتی دقیقی را می خواهند مناسب است.برای اطلاعات بیشتر در این مورد کافی است بر روی اینجا کلیک کنید

سرور مجازی و اختصاصی
سرور مجازی و اختصاصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *