سرور مجازی

یکی از اصطلاحات رایج در زمینه هاستینگ، سرور مجازی یا به اصطلاح  (Virtual Private Server) VPS میباشد.

در واقع بهترین سرور مجازی فیزیکی با بکارگیری سخت افزارهای قدرتمند و پیشرفته و فناوری مدرن و بروز به چندین vps سرور مجازی تقسیم میشوند.

vps  یا سرور مجازی این امکان را دارد که با امکاناتی یکسان و یا متفاوت ایجاد شوند.قابل ذکر است که هر vps یا سرور مجازی مطلبق پلن خود سهم مشخصی از منابع سیستم مانند فضای دسک و حافظه را به صورت dedicated میگیرد.

در اینجا برای مثال یک سرور مجازی  مي تواند دارای  سه GB از 64 GB حافظه اصلي سرور را به صورت dedicated به همراه 50  GB فضاي hard disk و 50 GB پهناي باند ماهيانه را داشته باشد.

vps
vps

هرVPSسرور مجازی که روی سرور اصلی ایجاد شده به صورت کاملا  dedicated میباشد ودر واقع  هیچ ارتباطی با سرور مجازی دیگرندارند، بنابراینVPSهـاي موجود بر روي يک سـرور دارای این مزیت میشوند.

که بتوانند از سيستم هاي عامل لینوکسی ویا ویندوزی و نرم افزارهایي مختلف و همچنین نسخه هاي مختلفی از نرم‌افزار را استفاده کنند.

برای مثال  يکVPS سرور مجازی داراي لينوکسDebian، ديگري دارايCentOSبه عنوان سيستم عامل هاي سـرور میتواند داشته باشد.

مزایای استفاده از بهترین سرور مجازی چیست؟

زمانی که ترافیک کاربران سایت شما بالا میرورد و در واقع کاربرانی زیادی سایت شما را مشاهده میکنند.

به اصلاح عامیانه پهنای باند شما میترکد و برای یا شرکت میزبانی وب مرقون به صرفه نمیباشد تا سایت شما را میزبانی کند و برای شما یشنهاد استفاده از بهترین سرور مجازی و یا سرور اختصاصی میشود.

بهترین سرور مجازی
بهترین سرور مجازی

از انجایی که سرورهای اختصاصی و خدمات  و نگهداری آنها دارای هزینه های بالایی میباشد برای شما مرقون به صرفه نمیباشند تا از آنها استفاداه کنید.

در این صورت بهترین سرور مجازی و به اصطلاح انگلیسی آن vps  پا به میان گذاشته و با هزینه ای کاملا منطقی به شما سرویسی بهینه میدهند

سرور مجازی ایران
سرور مجازی ایران

بنابراین مهمترين مزايت استفاده از VPS ها سرور مجازی در مقايسه با ساير سرويس هاي ميزباني هزينه  ی  مقرون به صرفه ی آنها نسبت به سرورهای اختصاصي میباشد.از سویی دیگر مستقل عمل‌ کردن آنها  در مقایسه با سرويس‌هاي نمايندگي است .

طوریکه هزينه VPS ها سرور مجازی بیشتر اوقات بسیار پایینتر از هزينـه سـرور هاي اختصاصـي میباشد ولي دارای تمامی امکانات سـرور هاي اختصاصـي میباشد.

سرور مجازی
سرور مجازی

در واقع میتوان گفت  این سرویس برای کاربرانی  طراحی شده‌ا است  که نیاز به سرور دارند اما هزینه‌های پرداخت آن سرور برایشان اقتصادی نمی‌باشد.

همینطور هرVPS سرور مجازی  این قابلیت را دارد که به تعداد دلخواهIPمعتبر و اختصاصي را نيز داشته باشد.

برای جمع بندی  میتوان گفت از ديد کاربر نهايي،VPS سرور مجازی کاملا مثل  يک سرور اختصاصي است.

کاربر آن  به هيچ عنوان تفاوتي را در نحوه ی عملکرد آن و همچنین  کيفيت خدمات اين دو سرویس مشاهده نمیکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *